PVA mi hnulo žlučí
V rubrice Pel-mel

V minulém týdnu se na výstavišti v Letňanech konal stavební veletrh For Arch. V sobotu jsem se ho pracovně zúčastnil a to pouze na skok.

Bylo potřeba nafotit stánek jednoho vystavovatele. Práce opravdu na chviličku. Areál jsem si prošel, ale nic moc mne nezaujalo, snad kromě šikovně řešené dvojzásuvky s pootočenou horní dutinou od firmy ABB (mimochodem, web mají tragický, veškerá navigace přes JS!).

To, co mne pěkně nadzvedlo, se ale stalo až při odjezdu z výstaviště. U výjezdu z parkoviště po mě chtělio 150 Kč parkovného. Neobměkčil je ani průkaz vystavovatele. Tomu se říká vydělávat na všem...

Člověk se jde podívat na výstavu, dá 150 Kč za vstupenku a ve finále ještě musí platit za parkování. Člověk na výstavy většinou nechodí sám, takže v počtu dvou dospělých se taková odpolední prohlídka vyhoupne na 450 Kč a to jsme si nedali ani klobásu...

HTML tag proti Bushovi
V rubrice Pel-mel

Při prohlížení fotoblogu Shutter Release jsem narazil na velmi vtipný protest proti Bushovi.

Myslím, že tato hříčka potěší srdce i oko každého HTML kodéra.

A nebyla by to Amerika, aby z toho hned někdo neudělal business:

A ještě jeden související odkaz — podpoří W3C tento přírůstek do HTML?

Canon.cz si ze mě střílí (1.)
V rubrice Foto

Fotím. A poslední dobou fotím poměrně dost. A dost často si v poslední době od kamaráda půjčuji digitální zrcadlovku Canon EOS 300D, protože potřebuji fotky v dostatečném rozlišení do časopisu. No a jednoho pozdního odpoledne po celodenním focení jsem si chtěl sehnat k fotoaparátu USB driver, abych si mohl fotky stáhnout (ani XP si bez nej neškrtnou). To se ukázalo býti problémem.

Zabrousil jsem na oficiální stránky Canon CZ, proklikal jsem se do sekce technické podpory a downloadu. Byl jsem přesměrován na Canon Europe. Zde jsem si tedy nechal vypsat veškerý download pro zmíněný fotoaparát, ovšem k mému překvapení jsem USB driver nenalezl.

Zavolal jsem tedy na technickou podporu Canon CZ. Na druhé straně se ozvala operátorka. Po sdělení mého problému a dotazu, kde si mohu ovladač stáhnout jsem dostal odpověd, že "je mají pouze v tištěné podobě"... Chvíli jsem nevědel co na to říct, ale pohotově jsem zareagoval a zopakoval, ze potřebuji driver. Slečna mi odvětila, že to ona neřeší, že to řeší někdo jiný, ale tan někdo jiný už tam dnes není (bylo 16 hodin).

To mi ale teda vůbec nepomohlo a tak jsem si musel pomoci sám. Ovladač jsem po dalším hledání nalezl až na Canon USA.

Takže pokud hledáte něco ke svému EOSu 300D a nedaří se, zkuste následující odkazy:

Sluší se poznamenat, že Canon EOS 300D se v USA prodává pod označením Canon EOS Digital Rebel.

Nalezení driveru mne ale neodradí od "otestování" české podpory a tak hodlám zítra znovu zavolat (tentokrát dříve) na technickou podporu s dotazem na stažení ovladače, jsem zvědav, jak dopadnu...

Rozdávám pozvánky na Gmail!
V rubrice Internet

Tak jsem už nějaký čas zaregistrován na Gmail a dostal jsem několik pozvánek. Nemám je komu nabídnout, tak je nabízím tímto způsobem. K dispozici je 6 pozvánek.

Všichni je rozdávají zadarmo, já je věnuji skoro zadarmo. Pouze za radu. Nutně potřebuji nové reproduktory k počítači. Ovšem, musí splňovat následující kritéria:

Hlavním kritériem je jejich nehlučnost, tzn. zřejmě budou muset mít napájecí adaptér externě, nikoliv zabudovaný v jednom repráčku.

Bedničky se budou pužívat k poloprofesionálnímu zpracování zvuku, převážně mluveného slova, proto ta podmínka na nulové pazvuky. Samozřejmě, pokud takové bedničky ve verzi 2.0 neexsitují, spokojím se i s 2.1 nebo i více.

Kdo mi s tímto pomůže, má u mě pozvánku na Gmail. Můžete psát do komentářů. Pokud ovšem nechcete v komentářích zveřejnit svůj e-mail (na který pozvánku zašlu), využijte formulář na www.janpokorny.com.

Za pomoc budu vděčný.

Broadband za dveřmi?
V rubrice Internet

Od pondělka budu mít opět rychlejší internet. Společnost UPC se totiž rozhodla zrychlit svoji službu chello. Přesto se najde řada lidí, kteří budou pořád prskat.

Dobrá zpráva je, že cena zůstává stejná, naopak "download limity" se zvyšují. U mé nejlevnější varianty chello classic tak pojedu rychlostí 1,5 Mb/s a stáhnout můžu až 20GB dat.

Jak je ale vidět v diskusi k čánlu na Živě, někteří lidé budou žřejmě remcat pořád. Není to tak dlouho a nikdo z nich neměl ani tušení, že dialup je pro ně minulostí. Všichni byli nadšení z UPC linky 128 kb/s. Všichni kritizovali Telecom za svoji politiku a vychvalovali UPC. Ale ouha, jakmile přišlo omezení, je oheň na střeše.

"Co já budu chudáček dělat? Nebudu si moci stáhnout 30 filmu měsíčně. No a co, že se na ně nedívám, jsem přece warezák." Tak nějak bych ty výkřiky charekterizoval. Když přišel první limit na 5GB, zdálo se mi to také málo. Když jsem se ale podíval do svých statistik připojení, zjistil jsem, že přes 5GB jsem se za dva roky provozu dostal jen 3×.

V diskusích se remcalo, že by ten limit mohl být aspoň na 10 nebo 15GB, to by mohlo stačit. A hle, limit je dokonce na 20GB a nestačí to...

Některým lidem to prostě nebude stačit nikdy, takovým se nezavděčí žádný ISP.

Za sebe mohu říci, že proti limitům nic nemám, pokud jsou nastaveny rozumně, což v tomto případě platí. Kdo chce stahovat hromady filmů, mp3 a jiných "zbytečností", může si zvolit dražší variantu nebo přejít ke konkurenci, nikdo jim nebrání.

Relevantní odkazy:

Mobil.cz: UPC zrychluje svůj internet
Zive.cz: Kabelový internet v ČR: zrychlování jako slepá ulička?
Digiweb.cz: Chello zdvojnásobí rychlost připojení

Vrhám se na ASP.NET
V rubrice Internet

Rozhodl jsem se, že se pokusím pomalu přejít na ASP.NET. Dosud jsem všechno delal v ASP, ale některé věci tam jdou poměrně složitě.

O ASP.NET ale skoro nic nevím, takže jsem si pořídil literaturu. Dnes jsem si stáhnul i .NET Framework a Web Matrix, tak si snad brzy udělám čas a zařnu dělat první krůčky. Mám v plánu se to učit "naostro", začal bych v tom rovnou připravovat svůj foto blog.

Uvidíme, jak mi to půjde, zatím z toho mám hlavu jak pátrací balón.

Trackback
V rubrice Internet

Tak jsem si na weblog zařadil také Trackback.

Jsem moc zvědavý, jak to bude fungovat, zvláště když mám blog uploadovaný FTPčkem z Bloguje na svůj hosting. No, uvidíme, brzy to otestuju.

Kdo neví, co je trackback, měl by navštívit Ronyho stránku Trackback — čo to je a ako sa to da využiť.

Konečně si můžu ulevit
V rubrice Pel-mel

Na bloguje.cz jsem se zaregistroval již dávno. Neměl jsem ale čas, ani náladu psát weblog, raději jsem četl všechny okolo.

V podstatě jsem byl hlavně zvědavý, jak to celé funguje a vypadá.

V poslední době mám ale pořád větší a větší potřebu si někde ulevit, vyjádřit svůj názor na různé věci a různé cizí názory. K tomu mi doufám bude tento blog sloužit. Vůbec nevím, jak dlouho mi to vydrží, zcela určitě sem ale nebudu psát denně. Prostě podle potřeby něco sdělit.

Mojí prioritou v publikování je však příprava foto blogu, k tomu mám přeci jenom blíže. Ale o tom v nějakém dalším spotu.

Kromě toho, tento první spot je také psán za účelem otestování FTP přenosu na můj hosting.

Témata

Internet
Weblogy
Foto
Pel-mel
Gadgets & Toys

Archivy

listopad 2004

říjen 2004

září 2004

Ostatní

RSS verze
Vzkazovník

Odkazy

About weblog
Pixy
Binární světlo
Dupe fotoblog

bloguje.cz

Counter