DSC00013
V rubrice Internet1132496100_100000_dsc00013.jpg

RSS Point se mi líbí, ale...
V rubrice Internet

...přeci jenom se mi zdá, že má pár nedostatků. Ostatně mu to nemůžeme zazlívat, je teprve ve verzi 1.0 RC. Reagoval jsem tedy na podnět autora a zaslal mu pár svých připomínek.

Pro ty co nevědí, RSS Point je česká čtečka RSS zdrojů, která se stále vyvíjí. Vývoj je výborně zachycen jedním ze zkušených uživatelů, díky kterému jsem na čtečku narazil. (Search: "rsspoint").

Začal jsem ji používat někdy před dvěma měsíci. Nejprve jsem začal s verzí Professional, ale po pár dnech jsem zjistil, že nadstandardní funkce nepoužívám a přešel jsem k verzi Lite. Ta mi bohatě stačí.

Přesto mi pár věcí vadí:

A pak jeden tip na novou funkci:

U čtečky každopádně zůstávám, a jsem zvědav, jak se bude dále vyvíjet.

Rozdávám pozvánky na Gmail!
V rubrice Internet

Tak jsem už nějaký čas zaregistrován na Gmail a dostal jsem několik pozvánek. Nemám je komu nabídnout, tak je nabízím tímto způsobem. K dispozici je 6 pozvánek.

Všichni je rozdávají zadarmo, já je věnuji skoro zadarmo. Pouze za radu. Nutně potřebuji nové reproduktory k počítači. Ovšem, musí splňovat následující kritéria:

Hlavním kritériem je jejich nehlučnost, tzn. zřejmě budou muset mít napájecí adaptér externě, nikoliv zabudovaný v jednom repráčku.

Bedničky se budou pužívat k poloprofesionálnímu zpracování zvuku, převážně mluveného slova, proto ta podmínka na nulové pazvuky. Samozřejmě, pokud takové bedničky ve verzi 2.0 neexsitují, spokojím se i s 2.1 nebo i více.

Kdo mi s tímto pomůže, má u mě pozvánku na Gmail. Můžete psát do komentářů. Pokud ovšem nechcete v komentářích zveřejnit svůj e-mail (na který pozvánku zašlu), využijte formulář na www.janpokorny.com.

Za pomoc budu vděčný.

Broadband za dveřmi?
V rubrice Internet

Od pondělka budu mít opět rychlejší internet. Společnost UPC se totiž rozhodla zrychlit svoji službu chello. Přesto se najde řada lidí, kteří budou pořád prskat.

Dobrá zpráva je, že cena zůstává stejná, naopak "download limity" se zvyšují. U mé nejlevnější varianty chello classic tak pojedu rychlostí 1,5 Mb/s a stáhnout můžu až 20GB dat.

Jak je ale vidět v diskusi k čánlu na Živě, někteří lidé budou žřejmě remcat pořád. Není to tak dlouho a nikdo z nich neměl ani tušení, že dialup je pro ně minulostí. Všichni byli nadšení z UPC linky 128 kb/s. Všichni kritizovali Telecom za svoji politiku a vychvalovali UPC. Ale ouha, jakmile přišlo omezení, je oheň na střeše.

"Co já budu chudáček dělat? Nebudu si moci stáhnout 30 filmu měsíčně. No a co, že se na ně nedívám, jsem přece warezák." Tak nějak bych ty výkřiky charekterizoval. Když přišel první limit na 5GB, zdálo se mi to také málo. Když jsem se ale podíval do svých statistik připojení, zjistil jsem, že přes 5GB jsem se za dva roky provozu dostal jen 3×.

V diskusích se remcalo, že by ten limit mohl být aspoň na 10 nebo 15GB, to by mohlo stačit. A hle, limit je dokonce na 20GB a nestačí to...

Některým lidem to prostě nebude stačit nikdy, takovým se nezavděčí žádný ISP.

Za sebe mohu říci, že proti limitům nic nemám, pokud jsou nastaveny rozumně, což v tomto případě platí. Kdo chce stahovat hromady filmů, mp3 a jiných "zbytečností", může si zvolit dražší variantu nebo přejít ke konkurenci, nikdo jim nebrání.

Relevantní odkazy:

Mobil.cz: UPC zrychluje svůj internet
Zive.cz: Kabelový internet v ČR: zrychlování jako slepá ulička?
Digiweb.cz: Chello zdvojnásobí rychlost připojení

Vrhám se na ASP.NET
V rubrice Internet

Rozhodl jsem se, že se pokusím pomalu přejít na ASP.NET. Dosud jsem všechno delal v ASP, ale některé věci tam jdou poměrně složitě.

O ASP.NET ale skoro nic nevím, takže jsem si pořídil literaturu. Dnes jsem si stáhnul i .NET Framework a Web Matrix, tak si snad brzy udělám čas a zařnu dělat první krůčky. Mám v plánu se to učit "naostro", začal bych v tom rovnou připravovat svůj foto blog.

Uvidíme, jak mi to půjde, zatím z toho mám hlavu jak pátrací balón.

Trackback
V rubrice Internet

Tak jsem si na weblog zařadil také Trackback.

Jsem moc zvědavý, jak to bude fungovat, zvláště když mám blog uploadovaný FTPčkem z Bloguje na svůj hosting. No, uvidíme, brzy to otestuju.

Kdo neví, co je trackback, měl by navštívit Ronyho stránku Trackback — čo to je a ako sa to da využiť.

Témata

Internet
Weblogy
Foto
Pel-mel
Gadgets & Toys

Archivy

listopad 2005

listopad 2004

říjen 2004

září 2004

Ostatní

RSS verze
Vzkazovník

Odkazy

About weblog
Pixy
Binární světlo
Dupe fotoblog

bloguje.cz

Counter