Canon.cz si ze mě střílí (1.)
V rubrice Foto

Fotím. A poslední dobou fotím poměrně dost. A dost často si v poslední době od kamaráda půjčuji digitální zrcadlovku Canon EOS 300D, protože potřebuji fotky v dostatečném rozlišení do časopisu. No a jednoho pozdního odpoledne po celodenním focení jsem si chtěl sehnat k fotoaparátu USB driver, abych si mohl fotky stáhnout (ani XP si bez nej neškrtnou). To se ukázalo býti problémem.

Zabrousil jsem na oficiální stránky Canon CZ, proklikal jsem se do sekce technické podpory a downloadu. Byl jsem přesměrován na Canon Europe. Zde jsem si tedy nechal vypsat veškerý download pro zmíněný fotoaparát, ovšem k mému překvapení jsem USB driver nenalezl.

Zavolal jsem tedy na technickou podporu Canon CZ. Na druhé straně se ozvala operátorka. Po sdělení mého problému a dotazu, kde si mohu ovladač stáhnout jsem dostal odpověd, že "je mají pouze v tištěné podobě"... Chvíli jsem nevědel co na to říct, ale pohotově jsem zareagoval a zopakoval, ze potřebuji driver. Slečna mi odvětila, že to ona neřeší, že to řeší někdo jiný, ale tan někdo jiný už tam dnes není (bylo 16 hodin).

To mi ale teda vůbec nepomohlo a tak jsem si musel pomoci sám. Ovladač jsem po dalším hledání nalezl až na Canon USA.

Takže pokud hledáte něco ke svému EOSu 300D a nedaří se, zkuste následující odkazy:

Sluší se poznamenat, že Canon EOS 300D se v USA prodává pod označením Canon EOS Digital Rebel.

Nalezení driveru mne ale neodradí od "otestování" české podpory a tak hodlám zítra znovu zavolat (tentokrát dříve) na technickou podporu s dotazem na stažení ovladače, jsem zvědav, jak dopadnu...

Témata

Internet
Weblogy
Foto
Pel-mel

Archivy

říjen 2004

září 2004

Ostatní

RSS verze
Vzkazovník

Odkazy

About weblog
Pixy
Binární světlo
Dupe fotoblog

bloguje.cz

Counter