Ticho po pěšině
V rubrice Pel-mel

Tak, po měsíci a půl píšu opět do svého blogu. Jo, je to hrůza, weblog přece musí být aktualizován častěji, daleko častěji. Ale buď nemám čas nebo náladu. Nebo obojí.

Tento weblog jsem nezačal dělat s nejakými ambicemi na trhání rekordů návštěvnosti. Vůbec ne. weblog jsem rozjel hlavně pro sebe, abych měl místo, kam si budu psát zajímavé postřehy, různé tipy, atd. Prostě místo, kde budu mít komentář k určitým věcem a nebude pro mě problém si zpětně tyto informace dohledat. Pokus s anketou v minulém spotu byl hodně naivní, to má smysl opravdu až při nějaké vyšší návštěvnosti...

Weblog neznají ani moji nejbližší známí, prostě nebyl důvod, není tu nic moc zajímavého.

Pravdou ale je, že co jsem objevil del.icio.us, tak se hodně změnilo. Je to ideální systém na uschování odkazů, ke kterým není potřeba extra dlouhý komentář. Rychlá úložna odkazů, přesně tak bych definoval svůj způsob užívaní, tedy nikoliv jako sdílení bookmarků.

No, ale weblog nekončí. Sice na něj teď nebudu mít čas vůbec, ale po Novém roce se to změní. A hlavně, konečně jsem začal pracovat (alespoň na papíře) na svém fotoblogu, jeho provázanosti s tímto weblogem, atd. Současně jsem si konečně vymyslel nový design i strukturu tohoto weblogu a různé fíčury, tak doufám, že to pro mne bude nový impuls.

Novým (a tím nejhlavnějším) impulsem pro tohle všechno je ale úplně něco jiného. Co? Dozvíte se nejpozději 3. prosince. Možná dřív :-)

ester ladova, milionovy par, hry, cestiny ...
V rubrice Pel-mel

...toto je pořadí nejvyhledávanějších klíčových slov na Seznamu. Když jsem tu o celé kauze psal poprvé, byla první dvě spojení na 7., resp. 15. místě. Postup na přední místa jsem čekal. V čem jsem se sekl, byla sledovanost pořadu.

Podle serveru Novinky.cz byla sledovanost posledního dílu vůbec nejnižší (1 106 000 diváků). A v daný večer (7.10.) pořad skončil až za Rodinnými pouty (Prima), Redakcí (Nova) a Pálí vám to? (Nova). Na první díl vysílaný 16. září se přitom dívalo 1 614 000 diváků a v daný večer byl pořad nejúspěšnější. Více v článku "Nova zrušila milionový pár" na Novinkách. Ke zrušení pořadu se dnes vyjádřil jeho moderátor Radek John v on-line rozhovoru na iDNES.

O případu psal nespočet českých serverů a weblogů, stránek se lechtivými fotografiemi některých zúčastněných je celá řada. Již je zde nehodlám odkazovat a stejně tak se zde o kauze zmiňuji naposledy.

Počet zobrazení stránek mého weblogu dle počítadla blogovacího systému po zveřejnění prvního příspěvku vystřelil z 256 na 452 za jeden den. Po zveřejnění druhého příspěvku počítadlo vylétlo na číslo někde mezi 800 a 900. Nyní má hodnotu 1329.

Nedělám si iluze o tom, že mi tento růst vydrží. Je zcela evidentní, co zde návštěvníci hledali. Kromě toho, weblog zatím nemá žádné specifické zaměření, takže si čtenáře bude hledat velmi těžko.

Nicméně nesouhlasím s kritikou některých weblogů, že publikování článků na dané téma je záměrné kvůli zvýšení návštěvnosti a vzestupu v žebříčku na Toplistu.  Ano, zajímalo mne, co tyto spoty provedou s nnávštěvností, ovšem účelem nebyl postup na žebříčku. Ostatně, do Toplistu jsem se zaregistroval až po přečtení spotu  a jeho komentářů na conBLOGu. Jinak bych na Toplist úplně zapoměl :-)

Eduard Hlava se asi nechtěl ve weblogové komunitě "ztrapnit" a zvedat si nadále návštěvnost tak pro jistotu inkriminovaná klíčová slova opatřil tečkami... Jak se říká, z extrému do extrému...

A to je konec, přátelé :-) Dané téma tímto pro mne končí.

Porno zničilo Milionový pár
V rubrice Pel-mel

Ještě včera jsem si říkal, že bude zajímavé, jak se bude vyvíjet sledovanost pořadu Milionový pár, a dnes je to již jedno. Milionový pár totiž končí!

Podle článku na iDNES se tak stalo kvůli pornu, kte kterému se po včerejšku přiznaly další dvě účastnice soutěže (to jsem zvědav které).

Nedělám si ani iluze, že jejich fotem bude brzy plný internet, stejně jako v případě Ester.

Nova zatím stanovisko nevydala, podle článku na iDNES tak učiní brzy. A vypadá to, že to těm třem asi jen tak nedarují. Bude ještě zajímavé sledovat, jak se celá kauza dál vyvine.

Stejně tak mě stále zajímá, jaká byla sledovanost včerejšího dílu. Ester prý dostala od diváků nejvíce hlasů...

PVA mi hnulo žlučí
V rubrice Pel-mel

V minulém týdnu se na výstavišti v Letňanech konal stavební veletrh For Arch. V sobotu jsem se ho pracovně zúčastnil a to pouze na skok.

Bylo potřeba nafotit stánek jednoho vystavovatele. Práce opravdu na chviličku. Areál jsem si prošel, ale nic moc mne nezaujalo, snad kromě šikovně řešené dvojzásuvky s pootočenou horní dutinou od firmy ABB (mimochodem, web mají tragický, veškerá navigace přes JS!).

To, co mne pěkně nadzvedlo, se ale stalo až při odjezdu z výstaviště. U výjezdu z parkoviště po mě chtělio 150 Kč parkovného. Neobměkčil je ani průkaz vystavovatele. Tomu se říká vydělávat na všem...

Člověk se jde podívat na výstavu, dá 150 Kč za vstupenku a ve finále ještě musí platit za parkování. Člověk na výstavy většinou nechodí sám, takže v počtu dvou dospělých se taková odpolední prohlídka vyhoupne na 450 Kč a to jsme si nedali ani klobásu...

HTML tag proti Bushovi
V rubrice Pel-mel

Při prohlížení fotoblogu Shutter Release jsem narazil na velmi vtipný protest proti Bushovi.

Myslím, že tato hříčka potěší srdce i oko každého HTML kodéra.

A nebyla by to Amerika, aby z toho hned někdo neudělal business:

A ještě jeden související odkaz — podpoří W3C tento přírůstek do HTML?

Konečně si můžu ulevit
V rubrice Pel-mel

Na bloguje.cz jsem se zaregistroval již dávno. Neměl jsem ale čas, ani náladu psát weblog, raději jsem četl všechny okolo.

V podstatě jsem byl hlavně zvědavý, jak to celé funguje a vypadá.

V poslední době mám ale pořád větší a větší potřebu si někde ulevit, vyjádřit svůj názor na různé věci a různé cizí názory. K tomu mi doufám bude tento blog sloužit. Vůbec nevím, jak dlouho mi to vydrží, zcela určitě sem ale nebudu psát denně. Prostě podle potřeby něco sdělit.

Mojí prioritou v publikování je však příprava foto blogu, k tomu mám přeci jenom blíže. Ale o tom v nějakém dalším spotu.

Kromě toho, tento první spot je také psán za účelem otestování FTP přenosu na můj hosting.

Témata

Internet
Weblogy
Foto
Pel-mel
Gadgets & Toys

Archivy

listopad 2004

říjen 2004

září 2004

Ostatní

RSS verze
Vzkazovník

Odkazy

About weblog
Pixy
Binární světlo
Dupe fotoblog

bloguje.cz

Counter