VHS zažívá klinickou smrt
V rubrice Gadgets & Toys

Tedy, minimálně u mě doma je to již téměř mrtvý formát. A celosvětově to také nebude trvat moc dlouho. Na trh se totiž tlačí stále nové a nové DVD rekordéry, ale i rekordéry, které kombinují DVD zapisovačku a harddisk. A právě v této kategorii začínají jít ceny rychle dolů. Co by jste řekli na HDD/DVD rekordér së zaváděcí cenou 499 €?

Tuto cenu (via CDRinfo.com) totiž nasadil známý výrobce CD a DVD mechanik, firma LiteOn. Na trh přichází s novým výrobkem LiteOn LVW-5045, což je stolní HDD/DVD rekordér s kapacitou pevného disku 160GB. Na ten se vejde 33 hodin záznamu v nejkvalitnějším HQ módu. V nejnižší kvalitě pojme až 198 hodin.

Popis produktu:

Teď už jen nezbývá než doufat, že zaváděcí cena bude opravdu 499 €, či méně. Druhá věc je, kdy se tento rekordér dostane na trh v České republice a jaká bude u nás jeho cena. Doufejme, že se do Vánoc dočkáme.

Na přístroj mám opravdový zálusk, VHS kazety bych konečně zlikvidoval, jen pár "raritek" a dokumentů nahraných z televize bych si převedl na DVD.

VHS momentálně používám pouze k nahrávání oblíbených pořadů, když je zrovna nestíhám živě. No a k tomu účelu je pevný disk naprosto ideální, nahraju, přehraju a smažu. Navíc se naše video pomalu loučí se životem a ve světle těchto informací rozhodně nehodlám kupovat nové.

Navíc podle informací cdr.cz byly vyvinuty nové čipy, které by měly výrazně snížit náklady na výrobu stolních DVD rekordérů...

Témata

Internet
Weblogy
Foto
Pel-mel
Gadgets & Toys

Archivy

říjen 2004

září 2004

Ostatní

RSS verze
Vzkazovník

Odkazy

About weblog
Pixy
Binární světlo
Dupe fotoblog

bloguje.cz

Counter