Broadband za dveřmi?
V rubrice Internet

Od pondělka budu mít opět rychlejší internet. Společnost UPC se totiž rozhodla zrychlit svoji službu chello. Přesto se najde řada lidí, kteří budou pořád prskat.

Dobrá zpráva je, že cena zůstává stejná, naopak "download limity" se zvyšují. U mé nejlevnější varianty chello classic tak pojedu rychlostí 1,5 Mb/s a stáhnout můžu až 20GB dat.

Jak je ale vidět v diskusi k čánlu na Živě, někteří lidé budou žřejmě remcat pořád. Není to tak dlouho a nikdo z nich neměl ani tušení, že dialup je pro ně minulostí. Všichni byli nadšení z UPC linky 128 kb/s. Všichni kritizovali Telecom za svoji politiku a vychvalovali UPC. Ale ouha, jakmile přišlo omezení, je oheň na střeše.

"Co já budu chudáček dělat? Nebudu si moci stáhnout 30 filmu měsíčně. No a co, že se na ně nedívám, jsem přece warezák." Tak nějak bych ty výkřiky charekterizoval. Když přišel první limit na 5GB, zdálo se mi to také málo. Když jsem se ale podíval do svých statistik připojení, zjistil jsem, že přes 5GB jsem se za dva roky provozu dostal jen 3×.

V diskusích se remcalo, že by ten limit mohl být aspoň na 10 nebo 15GB, to by mohlo stačit. A hle, limit je dokonce na 20GB a nestačí to...

Některým lidem to prostě nebude stačit nikdy, takovým se nezavděčí žádný ISP.

Za sebe mohu říci, že proti limitům nic nemám, pokud jsou nastaveny rozumně, což v tomto případě platí. Kdo chce stahovat hromady filmů, mp3 a jiných "zbytečností", může si zvolit dražší variantu nebo přejít ke konkurenci, nikdo jim nebrání.

Relevantní odkazy:

Mobil.cz: UPC zrychluje svůj internet
Zive.cz: Kabelový internet v ČR: zrychlování jako slepá ulička?
Digiweb.cz: Chello zdvojnásobí rychlost připojení

Komentáře

(pk - Mail - WWW) Vloženo 10.09.2004, 16:49:50
No ja za sebe muzu rict toto:

20 GB uz je dost.

Presto ze je UPC zavedeno do baraku pres ulici, k nam do nove postaveneho a tedy relativne bohatych lidi plneho domu se jim uz nechce.

Takze smula...

(PJ - Mail - WWW) Vloženo 16.09.2004, 06:38:05
GPRS na ně, na ty křiklouny... by si hned jináč považovali UPC...


Přidání komentáře...
Vaše jméno:


Váš e-mail:


URL va?ich stránek:


Nadpis:


Text:


   
Témata

Internet
Weblogy
Foto
Pel-mel

Archivy

říjen 2004

září 2004

Ostatní

RSS verze
Vzkazovník

Odkazy

About weblog
Pixy
Binární světlo
Dupe fotoblog

bloguje.cz

Counter